Práce pro Ukrajinu 🇺🇦 #StandWithUkraine

Nejčastější dotazy pro zaměstnavatele

Jaký je rozdíl mezi směnou a inzerátem?

Směna je nabídka práce na konkrétní den nebo více dní. Její součástí je popis práce, aby zájemci mohli posoudit, zda na danou práci stačí. U přihlášených zájemců vidíte zkušenosti, hodnocení z předchozích prací a požadovanou hodinovou sazbu, abyste si mohli vybrat toho nejvhodnějšího. Grasona vyplatíte způsobem, který jste si zvolili, tj. hotově nebo na účet, a ohodnotíte ho. No, a když nechcete někoho jen nárazově, ale hledáte posilu do stálého týmu, je lepší vypsat inzerát. Termíny pohovorů a zkušebních můžete domlouvat “po staru” tedy telefonicky nebo vám je přidáme rovnou k inzerátu a zájemci se pak budou hlásit na konkrétní termíny. Ušetříte tím hromadu práce. Pokud máte zájem o vypsání termínů pohovorů, kontaktujte nás na 739 877 799.

Kdy musím grasonovi potvrdit směnu?

Čím dřív grasonovi směnu potvrdíte, tím spíš s vámi bude počítat a nebude hledat jinde. Grasoni se mohou hlásit na více brigád a, jakmile ho některý podnik potvrdí, ostatní nabídky na směny ve stejný čas se automaticky zruší. Každá přihláška má svou platnost a následně expiruje. Délku platnosti vidíte na kartě grasona a připomeneme vám ji i notifikací.

Kdo určuje hodinovou sazbu?

Je to na dohodě. Při vytváření směny můžete grasonům indikovat vaši preferovanou hodinovou sazbu, včetně toho, zda je v čistém nebo hrubém. Následně je na grasonech, zda-li ji akceptují nebo navrhnou vlastní sazbu. Finální volba, kdo a za kolik k vám půjde pracovat, je na vás.

Co zahrnuje mzda v nabídce grasona?

Je to celková mzda, se kterou grason počítá. Pokud budete chtít, můžete mu pochopitelně dát i víc, třeba podíl na spropitném. Nikdy mu však nesmíte vyplatit částku nižší než tu, kterou jste si dohodli. Hodinová sazba je předem daná a platí se každá započatá půlhodina.

Jsou grasoni spolehliví?

Průměrné hodnocení grasona je 4,75*. Všechny grasony, kterým spadne hodnocení pod 4 hvězdičky kontaktujeme a, pokud se jejich výkon nezlepší, z aplikace je vyloučíme. Ti, co na směnu nedorazí, jsou z aplikace vyloučeni automaticky. V Grasonu se můžeme pyšnit, že bez omluvy se na směnu nedostaví méně než 1 grason ze 100.

Jak zařídím, aby se ke mně vraceli stejní zaměstnanci?

Dobré je to zaměstnanci neboli grasonovi sdělit. Máte 3 možnosti, jak to udělat. 1. Řeknete mu to rovnou na směně. 2. K hodnocení přidáte komentář, že budete rádi, když přijde znova. 3. Vyzvete ho, aby si váš podnik přidal do oblíbených. Pokud vaši výzvu přijme, bude ho aplikace automaticky upozorňovat na všechny vaše nové směny.

Jak mohu zaregistrovat podnik a vytvořit směnu?

Stačí si do telefonu stáhnout aplikaci Grason a zaregistrovat se pomocí volby 'Jsem zaměstnavatel a hledám výpomoc'. Vyplníte základní údaje o vaší společnosti a kontaktní osobu. V aplikaci pak bude ještě potřeba doplnit adresu vaší firmy a můžete vytvořit směnu nebo inzerát na stálou práci.

Mohu v aplikaci spravovat více podniků naráz?

Ano, aplikace vám umožňuje vytvářet směny pod různými podniky, aniž byste se musel odhlašovat. Pro zpřístupnění této funkce kontaktujte zákaznickou linku na tel.: 739 877 799.

Může aplikaci spravovat více manažerů najednou?

Ano, počet manažerských přístupů k vašemu účtu není omezen. Pro zpřístupnění této funkce kontaktujte zákaznickou linku na tel.: 739 877 799.

Vážně musím po každé směně grasony hodnotit?

Hodnocení je pro nás, pro vás i pro ostatní podniky velmi důležité. Dobrým grasonům zajistí další práci a těm špatným… O těch se dozvíme my a hned to začneme řešit.

Vidí grason mé hodnocení hned?

Ne. Vaše hodnocení grasonovi zpřístupníme až poté, co sám ohodnotí vás. Pokud tak neučiní do pěti dní, možnost hodnocení se mu zablokuje a vaše hodnocení se zveřejní na jeho profilu.

Co když grason nepřijde?

Pokud grason nedorazil a nedaří se vám ho kontaktovat na telefonu v jeho profilu, označte ho jako “Nepřišel na směnu”. Aplikace vám umožní vytvořit náhradní směnu a okamžitě začneme hledat náhradu. Hříšníka zablokujeme a neumožníme mu hlásit se na další práce.

Mohu využívat grasony, kteří u mě pracovali, aniž bych jim vypsal směny v aplikaci?

Ano, grasona si můžete tzv. odkoupit za 5 000 Kč a následně se s ním domlouvat napřímo mimo aplikaci. Nicméně doporučujeme tento krok neuspěchávat. Je lepší si důkladně ověřit, že vám spolupráce oboustranně vyhovuje. Ostatně i zkušební doba trvá 3 měsíce. V případě odkupu nás kontaktujte na čísle 739 877 799 nebo nám napište na info@grason.cz. Jinak se vystavujete riziku pokuty ve výši 50.000 Kč.

Kde všude Grason aplikace funguje?

Grason funguje po celé republice. Jste-li z odlehlejšího regionu a máte-li tu možnost, je vhodné k práci nabídnout i ubytování. Grasoni rádi přijedou i do horských či turistických lokalit.

Kolik aplikace stojí?

V aplikaci můžete využít služby GrasonFlexi a GrasonJobs. U GrasonFlexi máte neomezený počet směn, kde měsíční poplatek začíná na 990 Kč bez DPH. GrasonJobs startují na 1 490 Kč bez DPH za inzerát na stálý úvazek. Detailní ceník obou služeb najdete v sekci Ceník.

Jak funguje předplatné GrasonFlexi?

Předplatné GrasonFlexi vám umožňuje nabízet neomezený počet směn tisícům potenciálních spolupracovníků v rámci předplaceného období. Existující směny můžete libovolně upravovat i kopírovat a díky tomu flexibilně poptávat jednorázovou výpomoc pro zajištění plynulého chodu vašeho podniku. K aktivaci nového balíčku dojde v den připsání platby na náš bankovní účet, existující předplatné se prodlouží o nově zakoupený interval.

Jak funguje Garance spokojenosti?

Děláme maximum pro to, abyste byli s aplikací Grason spokojeni. Nicméně stát se může ledascos. Pro tyto případy je tu Garance spokojenosti. Budete-li s čímkoliv nespokojeni, napište nám na info@grason.cz nebo nám zavolejte na 739 877 799. My váš podnět posoudíme a odpustíme vám část nebo celou částku, kterou jste za danou službu zaplatili. To znamená, že vám u služby GrasonFlexi převedeme zaplacený měsíční poplatek nebo jeho část na další období a podobně to uděláme i u inzerce u GrasonJobs. Příští inzerci tedy můžete mít se slevou nebo zcela zdarma.